„Granice języka – granicami świata” II edycja

Rozpoczynamy realizację II edycji projektu „Granice języka – granicami świata” realizowanego w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

W ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy cykl warsztatów dla młodzieży oraz forum językowe, którego gościem był sam profesor Jerzy Bralczyk. Poprzez działania projektowe chcieliśmy osiągnąć zmianę postaw młodych ludzi w stosunku do języka ojczystego. Także tegoroczna edycja projektu ma na celu uświadomienie młodzieży znaczenia kompetencji językowej w rozwoju indywidualnym i społecznym.

II edycja „Granic języka (…)” będzie poświęcona polszczyźnie jako narzędziu komunikacji międzyludzkiej, które powinno służyć budowaniu porozumienia i konstruktywnemu dialogowi.

W ramach projektu w listopadzie tego roku odbędzie się forum językowe poświęcone zachowaniom językowym w sytuacjach komunikacyjnych. Forum poprzedzą warsztaty dla młodzieży z mniejszymi szansami edukacyjnymi, przygotowujące ją do udziału w forum, a także warsztaty z zakresu retoryki i erystyki dla nauczycieli i animatorów kultury. Jednym słowem będzie się działo! Zachęcamy do śledzenia naszej strony!

Słowa są niewinne, neutralne, precyzyjne, oznaczające to, opisujące tamto, niosące znaczenie, więc jeśli o nie zadbasz będziesz mógł budować mosty ponad rzeką nieporozumienia i chaosu (…).

Tom Stoppard

Ikona wpisu/zdjęcie – źródło: http://www.tubawejherowa.pl/aktualnosci/czytaj/1516/SLOWA-JAK-MOSTY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s