O nas

logo KubiszówkiDom Kultury im. Wiktorii Kubisz, będący placówką Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej, poprzez różnorodne interaktywne i interdyscyplinarne przedsięwzięcia realizowane wspólnie z lokalną społecznością angażuje różne grupy wiekowe do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz wspiera ich wszechstronny rozwój. Nie tylko organizujemy działania z zakresu amatorskiego ruchu artystycznego, warsztaty twórcze i wydarzenia kulturalne, ale poprzez różnorodne działania, wyrównujemy szanse edukacyjne różnych grup społecznych, integrujemy mieszkańców, budujemy lokalną tożsamość,
zachęcamy do kreatywności i współpracy.
Jednym z głównych celów strategicznych placówki jest podnoszenie kompetencji kulturowych mieszkańców w zakresie wiedzy o kulturze, aktywności twórczej i uczestnictwa w życiu kulturalnym. W realizowanych i zaplanowanych na najbliższe lata działaniach szczególnie ważne są dla nas przedsięwzięcia podnoszące kompetencje językowe dzieci i młodzieży, będące podstawą kompetencji kulturowej.
Organizujemy m.in.: rejonowy etap konkursu recytatorskiego „Słońce, słońce i życie” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, konkurs poezji Wisławy Szymborskiej „Niektórzy lubią poezję” organizowany pod patronatem Fundacji im. Wisławy Szymborskiej, cykl spotkań z poetami „Poetyckie portrety”. Obecnie przygotowujemy wspólnie z Katedrą Literatury i Kultury Polskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej wydarzenie artystyczno-edukacyjne „Oswajanie Witkacego” (10 – 11 grudnia 2015).
W Kubiszówce cyklicznie odbywają się koncerty Bielskiej Sceny Piosenki Niebanalnej, podczas których prezentujemy poezję śpiewaną i wartościową piosenkę autorską. Jesteśmy przekonani, że skuteczna promocja dbałości o język ojczysty możliwa jest jedynie przy aktywnej współpracy szkół, bibliotek, domów kultury, a także innych instytucji i organizacji działających w obszarze kultury. Projekt „Granice języka – granicami świata” realizuje tak właśnie rozumianą misję naszej placówki i metodę działania opartą na współpracy lokalnej na rzecz rozwoju mieszkańców.
z-nck
„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2016”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s